EY Senior - Doradztwo Transakcyjne (Zespół Capital Transformation) in Katowice, Poland

Senior - Doradztwo Transakcyjne (Zespół Capital Transformation)

Transaction Advisory Services

Requisition # KAT00028

Post Date May 16, 2018

Możliwości, jakie na Ciebie czekają:

Uczestniczymy w transakcjach fuzji i przejęć przeprowadzając wstępne analizy rynku i podmiotów na nim działających, przygotowując dokumentację transakcyjną i opracowując strukturę transakcji. Jako zespół inicjujemy kontakty z inwestorami i przejmowanymi spółkami oraz negocjujemy finansowe aspekty transakcji. Poprzez wyceny i budowanie i tworzenie modeli finansowych staramy się wycenić przedsiębiorstwa i ich środki trwałe. Bierzemy udział w transakcjach typu due dilligence, identyfikując najważniejsze kwestie finansowe, o których powinni wiedzieć nasi klienci. W dziale Doradztwa Transakcyjnego pomagamy także maksymalizować i szacować wartość nieruchomości i zwrot z inwestycji, restrukturyzować portfele i zadłużenie, minimalizować ryzyko inwestycyjne. W obszarze infrastruktury i finansowania inwestycji współpracujemy blisko z sektorem publicznym i prywatnym.

Twoje główne zadania:

  • realizację projektów związanych z wycenami na potrzeby transakcyjne, podatkowe i sprawozdawczości finansowej;

  • modelowanie biznesowe - przygotowywanie wycen i modeli finansowych, studiów wykonalności, biznes planów, analiz ekonomicznych, analiz finansowych, memorandów informacyjnych;

  • realizację projektów związanych z restrukturyzacjami i pozyskiwaniem finansowania;

  • realizację projektów związanych z fuzjami i przejęciami (M&A);

Potrzebne umiejętności i doświadczenie:

  • zainteresowanie i znajomość rynku instytucji finansowych, jego specyfiki oraz bieżących trendów i wydarzeń na rynku transakcyjnym;

  • wykształcenie wyższe ekonomicznego lub pokrewnego;

  • minimum 3 letnie doświadczenie w takich obszarach jak wyceny, budowanie modeli finansowych, analiza informacji finansowych, pozyskiwanie finansowania i transakcje M&A, zdobytego w firmach consultingowych, audytowych lub instytucjach finansowych;

  • dobra znajomość dziedzin: wycena przedsiębiorstw, budowanie modeli finansowych, analiza finansowa;

  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;

  • proaktywność oraz umiejętności rozwiązywania problemów;

  • bardzo dobra organizacja pracy pod presją czasu i samodzielności w działaniu;

  • biegłość w posługiwaniu się pakietem MS Office;

Oferujemy:

  • Rozwój oparty kulturze feedbacku i wsparciu indywidualnego career consuelora, a nie na systemie ocen pracowniczych

  • Elastyczny czas i miejsce pracy

  • Program EY Care & Wellness, a w nim: masaże, karty sportowe, opieka zdrowotna, PlayStation, piłkarzyki, treningi biegowe i wiele innych

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

  • Biuro z ładnym widokiem i w dobrej lokalizacji

  • Możliwość dynamicznego rozwoju zawodowego w międzynarodowej firmie

  • Wsparcie merytoryczne i finansowe w zdobywaniu uznawanych na rynku kwalifikacji oraz certyfikatów EY Badges – unikalny program certyfikowania kompetencji przyszłości Indywidualnie projektowana mapa szkoleń rozwijających kompetencje menedżerskie Platformy szkoleniowe online takie jak Udemy oraz Coursera do Twojej dyspozycjiWyjazdowe, zespołowe warsztaty w kraju i za granicąZainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularza on-line oraz załączenie CV.